Strona korzysta z plików cookies w celu sprawniejszego działania.
Więcej o plikach cookies i sposobie ich blokowania przeczytać można tutaj.Rozumiem
www.kancelaria-kusmierek.plKompleksowe usługi prawnicze
Aktualności
Archiwum
Co to jest Uproszczona Restrukturyzacja ??

17.11.2020

Polityka Nowej Szansy

30.09.2020

Pomoc publiczna na restrukturyzację firmy

27.07.2020

Formularze w upadłości konsumenckiej - UKŁAD w upadłości konsumenckiej

15.07.2020

UPROSZCZONE POSTĘPOWANIE RESTRUKTURYZACYJNE

22.06.2020

Uproszczona restrukturyzacja firmy

25.05.2020

Tarcza (Covid) 2.0. a upadłości i restrukturyzacje

19.04.2020

Najmniej biurokratyczna restrukturyzacja ?? Jest rozwiązanie!

02.04.2020

Rekomendacje restrukturyzacyjne

26.03.2020

Zarządzanie w kryzysie

13.03.2020

POSTĘPOWANIE SANACYJNE - w prostych słowach

10.02.2020

Szybka ścieżka przeciw postępującej niewypłacalności

16.12.2019

Rada Wierzycieli w postępowaniu upadłościowym

29.11.2019

Jesteś wierzycielem…masz prawo WYBORU w restrukturyzacji

21.11.2019

WIERZYCIELE - macie swoje prawa!

14.11.2019

Restrukturyzacja SP ZOZ-ów

15.03.2019

Ryczałty w sieci - wygraliśmy pierwszą sprawę w Polsce !!! Zapraszamy do współpracy...

09.03.2019

NFZ obniża wstecznie kwoty ryczałtu - POMOŻEMY

04.04.2018

Telefon

tel. 42 207 37 71

E-mail

biuro@kancelaria-kusmierek.pl

Sprawdź jak do nas dojechać

Rekomendacje restrukturyzacyjne

26.03.2020

 

formularz na samym dole!

W wielu miejscach pisze się teraz o dużym wzroście liczby spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Jako powód podawana jest sytuacja nadzwyczajna związana z koronawirusem Covid-19.

Z pewnością wirus i związany z nim brak możliwości prowadzenia działalności gospodarczej znacznie może się przyczynić do upadku firmy, jednakże każde pogorszenie sytuacji przedsiębiorcy należy analizować szczegółowo odrębnie.

Po pierwsze wszczęcie i prowadzenie postępowania upadłościowego lub restrukturyzacyjnego następuje przed sądem powszechnym. Ze względu na ilość spraw w sądach, szybkość ich rozpatrywania jeszcze przed zaistnieniem stanu epidemii, była niezadawalająca. Zatem rozpoznanie sprawy Twojej firmy przed sądem teraz może być znacznie odłożone w czasie.

Po drugie, od 24 marca 2020 roku, wchodzą w życie zmiany ustawy Prawo upadłościowe ustawy Prawo restrukturyzacyjne. Znikają wtedy istotne ograniczenia w ogłoszeniu upadłości konsumentów, co również będzie sprzyjało zwiększeniu liczby spraw upadłościowych w sądach.

Wracając do sedna – czy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości czy też wniosek restrukturyzacyjny ?? Do odpowiedzi na to pytanie niezbędne jest ustalenie czy doszło do NIEWYPŁACALNOŚCI Twojego przedsiębiorstwa lub zagrożenia niewypłacalnością.

Niewypłacalność to stan, w którym nie jesteś w stanie regulować swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Prawo upadłościowe przyjmuje, że jeśli przedsiebiorca nie wykonuje zobowiązań przez okres ponad 3 miesięcy, oznacza że jest niewypłacalny. Ponadto uznaje się za niewypłacalne spółki prawa handlowego, jeśli ich zobowiązania przekraczają wartość majątku, a stan ten utrzymuje się ponad 2 lata. Jest sporo niuansów związanych z definicją niewypłacalności, ale nie może być tutaj mowy o teoretyzowaniu.

Ważne przy ocenie czy doszło do niewypłacalności jest zbadanie czy stan ten ma charakter trwały. Podstawą wniosku o ogłoszenie upadłości może być niewypłacalność o charakterze trwałym, a nie wyłącznie przejściowym. Przejściowe problemy, w tym nadzwyczajne okoliczności związane np. z Covid-19, nie będą na ogół podstawą do wszczęcia postępowania upadłościowego

GENERALNIE jest wiele zawiłości i problemów obejmujących postępowanie upadłościowe czy też restrukturyzacyjne. Stąd CHCEMY POMÓC WE WSTĘPNEJ ANALIZIE UPADŁOŚCIOWEJ ORAZ RESTRUKTURYZACYJNEJ. Być może przyniesie ona Państwu otuchę, być może pozwoli lepiej formalnie przygotować się do sądowego postępowania z udziałem doradcy restrukturyzacyjnego. 

Doradztwo restrukturyzacyjne to nie tylko odpowiedź na pytanie czy możesz określone postępowanie przed sądem. To także wskazówki związane z restrukturyzacją pozasądową oraz negocjacjami z wierzycielami. Postaramy się również wesprzeć Was nieodpłatnie w analizie przepisów, które Polski Parlament opracowuje w ramach pakietu pomocy dla pracodawców i przedsiebiorców. Na bieżąco będziemy analizować wchodzące w życie przepisy. 

Jeśli chcesz zasięgnąć darmowej porady online doradcy restrukturyzacyjnego, wypełnij proszę poniższy FORMULARZ i prześlij na mailasyndyk@kancelaria-kusmierek.pl

We wiadomości zwrotnej otrzymacie Państwo poradę lub pytania dodatkowe, niezbędne do udzielenia rzetelnej porady. Formularz funkcjonuje w programie Excel (z obsługą makr-ważne). Wypełnienie formularza jest całkowicie dobrowolne. Dane umieszczone w formularzu uniemożliwiają identyfikację podmiotu. NIE MUSISZ PODAWAĆ NAZWY PRZEDSIĘBIORSTWA. Formularz jest jedynie narzędziem do prostej komunikacji. Jeśli ktoś nie chce wypełnić formularza lub nie może, proszę śmiało pisać na powyższy adres mailowy z krótkim opisem problemu. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

WSPIERAMY BIZNES!

Pobierz załącznik: