Strona korzysta z plików cookies w celu sprawniejszego działania.
Więcej o plikach cookies i sposobie ich blokowania przeczytać można tutaj.Rozumiem
www.kancelaria-kusmierek.plKompleksowe usługi prawnicze

Aktualności

Archiwum

Nowe Biuro Syndyka

15.03.2019

Ryczałty w sieci - wygraliśmy pierwszą sprawę w Polsce !!! Zapraszamy do współpracy...

09.03.2019

NFZ obniża wstecznie kwoty ryczałtu - POMOŻEMY

04.04.2018

Szpitale - aneksowanie z NFZ "w sieci" na kolejny okres

29.03.2018

Ochrona dóbr osobistych osoby nagrywanej bez jej zgody

01.02.2018

Restrukturyzacja Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej - pomożemy?

19.10.2016

Doradca Restrukturyzacyjny

02.01.2016

Telefon

tel. +48 42 207 37 71

E-mail

biuro@kancelaria-kusmierek.pl

Sprawdź jak do nas dojechać

Aktualności - Archiwum

09.03.2019
Ryczałty w sieci - wygraliśmy pierwszą sprawę w Polsce !!! Zapraszamy do współpracy...

8 marca 2019 roku Sąd Okręgowy w Katowicach potwierdził założenie prezentowane już przed rokiem przez Zespół Kancelarii. Otóż zmiana kwoty ryczałtu dokonywana przez Dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ musi być dokonana w formie pisemnej - i za zgodą świadczeniodawcy. Jednostronne oświadczenie Dyrektora nie odnosi skutku prawnego. 

Jest to istotne dla podmiotów, którym ryczałt obniżono...albo będzie obniżony. NFZ winien przedstawić do podpisu odpowiedni aneks do 4 - letniej umowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych. Brak takiego aneksu niweczy jakąkolwiek zmianę dokonaną przez NFZ. 

Zapraszamy do współpracy :-)

04.04.2018
NFZ obniża wstecznie kwoty ryczałtu - POMOŻEMY

Pod koniec marca niektóre Szpitale dowiedziały się z elektronicznego systemu, że NFZ zmniejszył kwotę ryczałtu za okresy, które minęły, tj. I - III 2018 roku. Nastąpiło to mimo istniejących planów finansowo - rzeczowych na ten okres, przeiwdujących większe kwoty finansowania. Mimo, że faktycznie za okres rozliczeniowy I - VI 2018, Dyrektorzy oddziałów wojewódzkich mają możliwość ustalenia ryczałtu do końca marca 2018, to wątpliwe jest, obniżanie kwoty już wcześniej ustalonej. 

W przypadku Państwa problemów w powyższym zakresie, serdecznie zapraszam do współpracy.

e-mail: pawel@kancelaria-kusmierek.pl

29.03.2018
Szpitale - aneksowanie z NFZ "w sieci" na kolejny okres

UWAGA!

Istnieje prawdopodobieństwo, że niektóre Szpitale w związku z niewykorzystaniem ryczałtu umówionego z NFZ w IV kwartale 2017 roku, będą mieć obniżony ryczałt za I kwartał 2018 roku - na podstawie aneksu przygotowanego przez NFZ. Brak akceptacji aneksu spowoduje, że Szpital wypadnie z sieci, stąd aneks należy podpisać. 

Jednocześnie rekomenduję sformułowanie zastrzeżenia możliwości zwrotu obniżonej kwoty ryczałtu, tak aby nie zamknąć sobie drogi do dochodzenia należności przed Sądem.

W razie dalszych pytań, zapraszamy do wspólpracy.

Poniżej przedstawiam proponowaną formę oświadczenia składanego do NFZ przy podpisywaniu aneksów.

01.02.2018
Ochrona dóbr osobistych osoby nagrywanej bez jej zgody

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 31 stycznia 2018 roku w sprawie I CSK 292/17 stwierdził, iż w przedmiotowej sprawie, w której pracownik nagrywał Prezesa Spółki podczas rozmowy, w której przedstawiono motywy zwolnienia pracownika z pracy - naruszono prywatność Pana Prezesa oraz prawo do tajemnicy rozmów i poufności rokowań. Nagrywanie może być zgodne z prawem jeśli wykonywane jest przez upoważnione służby państwowe, w przypadku zgody nagrywanego, a także w sytuacji, gdy osoba nagrywająca działa w zamiarze ochrony jakiegoś dobra prawnego. 

19.10.2016
Restrukturyzacja Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej - pomożemy?

W związku z licznymi problemami samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej wynikających z narastających długów oraz kosztów obslugi tych długów, "pomocną dłoń" mogą podać tym placówkom instytucje ustawy Prawo restrukturyzacyjne. Zachęcam do zapoznania się z artykułem nt. zdolności restrukturyzacyjnej SP ZOZ mojego autorstwa, który ukazał się w najnowszym numerze (5) kwartalnika "Doradca Restrukturyzacyjny". Osoby zainteresowane zapoznaniem się ze szczegółami nowych rozwiązań prawnych, serdecznie zapraszam do kontaktu z Kancelarią.